Vectorworks

Vectorworks to nowoczesne oprogramowanie, które wspiera proces twórczy. Program pozwala usprawnić pracę i zwiększa przyjemność rysowania. Bez względu na to, czy pracujesz w 2D, 3D czy BIM: z Vectorworks zrealizujesz każdą wizję.

Oprogramowanie przeznaczone do modelowania w CAD i BIM spełnia się w wielu branżach:  projektowaniu wnętrz, ogrodów, architekturze, czy wreszcie w urbanistyce. Szerzej o programie tutaj.

W ramach umowy pomiędzy WGSR a Design Express Polska program jest dostępny za darmo dla studentów i wykładowców wydziału.

W celu otrzymania licencji i plików instalacyjnych należy wysłać zgłoszenie do koordynatora programu (mt.porczek@uw.edu.pl).

 

AutoCAD

Polityka firmy Autodesk przewiduje możliwość pobrania bezpłatnego oprogramowania dla celów naukowych i dydaktycznych dla studentów i wykładowców. Producent udostępnia nie tylko swój flagowy produkt AutoCAD, ale także szereg innych swoich narzędzi:

  • 3DS Max – animacje i wizualizacje do gier
  • Inventor – modelowanie CAD
  • Maya – animacje i symulacje do gier i filmów
  • Revit – modelowanie BIM

Oprogramowanie AutoCAD można pobrać w najnowszej wersji lub w razie potrzeby można skorzystać z poprzednich wersji programu. Dostępny jest on na platformy Windows oraz Mac.

Pobrać program można po utworzeniu konta na stronie Autodesk.com z użyciem maila uniwersyteckiego. W prawym górnym rogu strony należy rozwinąć MENU, a w nim wybrać STUDENTS AND EDUCATORS. W górnym menu znajdziemy wtedy zakładkę Free Software. Bezpośredni link do listy programów – https://www.autodesk.com/education/home

Następnie należy wybrać nazwę programu i jego wersję (strona może poprosić o powtórne zalogowanie).

Baza wiedzy i wsparcie techniczne – https://knowledge.autodesk.com/support