PL EN
  • Geografia na Uniwersytecie Warszawskim
  • Studia geograficzne
  • Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
  • geografia i gospodarka przestrzenna
  • Studia dzienne, zaoczne i podyplomowe

Fulbright Slavic Award - informacje o konkursie dla polskich wykladowców

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza polskich wykładowców do ubiegania się o stypendium Fulbright Slavic Award (FSA) na rok akademicki 2017-2018. FSA daje możliwość wykładów na wybranych amerykańskich uczelniach.

Kto może aplikować?
Konkurs przeznaczony jest dla wykładowców ze stopniem minimum doktora, zatrudnionych w polskich jednostkach naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakres tematyczny i informacja o uniwersytetach goszczących:

Stypendium, trwające od 4 do 9 miesięcy, umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta:

• University of Washington, Seattle, Department of Slavic Languages and Literatures – kursy o tematyce literaturoznawczej, filmoznawczej, z zakresu sztuki w perspektywie historycznej, społecznej lub politycznej; kursy dotyczące wpływu kultury Europy Środkowo-Wschodniej na inne kraje europejskie; lub
  • University of Illinois, Chicago, The School of Literatures, Cultural Studies, and Linguistics – kursy o tematyce kulturoznawczej, z obszaru gender studies lub filmoznawczej/medioznawczej w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak ubiegać się o stypendium?

Wniosek należy wypełnić za pośrednictwem systemu Embark. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie programu Fulbright Slavic Award.

Termin:

Nabór wniosków trwa do 2 marca 2017 roku.

Szczegółowe informacje:

Pełen opis programu, informacje o kryteriach konkursu i wymaganych dokumentach znajdą Państwo na stronie Komisji Fulbrighta pod adresem:  http://www.fulbright.edu.pl/slavic/.