Na skróty -> | Spis Pracowników | Plany Zajęć | Kontakt | PL EN|

Wszystkie aktualności

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

3 czerwca 2017

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki "Kopernik" będzie odbywać się pod hasłem Ziemia. Jak piszą organizatorzy: "Wiedza o Ziemi jest nam niezbędna do poznania procesów tworzenia się naszego układu planetarnego. [...] Uczeni tkwiący miesiącami wśród lodów Arktyki i Antarktydy nie robią tego, by udowodnić, gdzie są granice ludzkiej zdolności przetrwania. Robią to po to, abyśmy wiedzieli jak przygotować się do sprostania wyzwaniom, które przyroda postawi przed nami. Globalne ocieplenie? Nowa epoka lodowcowa? Cokolwiek nadejdzie – musimy wiedzieć, jak temu podołać. 

Dlatego nadchodzący Piknik poświęcamy właśnie wiedzy o Ziemi. Ile o niej, jej powierzchni i wnętrzu wiemy? Jak tę wiedzę wykorzystujemy? Jak dbamy o naszą planetę i jak ją rujnujemy? Czego dobrego i czego złego możemy się po niej spodziewać? Odwiedzając kolejny Piknik Naukowy poznacie Państwo wiele nowych faktów, bez których znajomości bylibyśmy tylko nieproszonymi gośćmi na powierzchni Ziemi."

Dlatego też na Pikniku nie może zabraknąć Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych zajmującego się przecież naukami o Ziemi. 

Zapraszamy na wspólne stanowisko Zakładu Hydrologii i Zakładu Klimatologii WGSR UW

Gdzie: Warszawa, PGE Narodowy

Kiedy: 3 czerwca 2017

Szczegóły: Strona internetowe Pikniku Naukowego (link)