Miscellanea Geographica – Regional Studies on Development

Zapraszamy do zgłaszania artykułów do jubileuszowego 22. tomu czasopisma

Z okazji zbliżających się ważnych wydarzeń w 2018 roku: Kongresu Geografii Polskiej upamiętniającego 100-lecie geografii na Uniwersytecie Warszawskim oraz 100-lecie Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, wydawca czasopisma „Miscellanea Geographica – Regional Studies on Development”, serdecznie zaprasza do zgłaszania artykułów do jubileuszowego tomu.

„Miscellanea Geographica" to jedno z najwyżej punktowanych czasopism geograficznych w Polsce. Zgodnie z wykazem MNiSW artykuły publikowane w czasopiśmie uzyskują 14 punktów. Są publikowane on-line na stronie https://www.degruyter.com/view/j/mgrsd w formule Open Access oraz w wersji papierowej, a ponadto notowane w ponad 30 bazach abstraktowych, m.in. SCOPUS, EBSCO, DOAJ czy ERIH PLUS. „Miscellanea Geographica" to czasopismo o interdyscyplinarnym charakterze, które pozwala na prezentację wyników badań w dziedzinie geografii, badań regionalnych, ekonomicznych, zagadnień społecznych, historycznych i politycznych, dotyczących najważniejszych problemów związanych z szeroko rozumianym rozwojem oraz warunków naturalnych, społecznych i ekonomicznych w różnych regionach świata. Skala prezentowanych zjawisk jest zróżnicowana, od występujących lokalnie, poprzez regionalne, a w uzasadnionych przypadkach nawet globalnych. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości dotyczących publikacji w czasopiśmie, prosimy o kontakt mailowy na adres Redakcji (miscellanea.geographica@uw.edu.pl).