T. 65.3, s. 83-92

Tenis ziemny w przestrzeni Warszawy

Tennis in the space of Warsaw

Magdalena FUHRMANN
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
e-mail: mfuhrmann@uw.edu.pl
ORCID: 0000-0002-7015-6356

Zarys treści: Tenis ziemny to jedna z dyscyplin sportowych, którą uznaje się za aktywność elitarną. Rozwój przestrzeni rekreacyjnych Warszawy doprowadził do upowszechnienia tej dyscypliny, do zmiany jej wizerunku i zwiększenia dostępności. Celem artykułu jest ukazanie rozwoju tenisa ziemnego w Warszawie. W artykule wykorzystano dane statystyczne Urzędu Statystycznego w Warszawie oraz dane dotyczące organizacji turniejów tenisowych w mieście.

Słowa kluczowe: aktywność fizyczna, sport, tenis ziemny, przestrzeń rekreacyjna

Abstract: Tennis is one of the sports that is considered as an elite activity. The development of Warsaw’s recreational spaces has led to the popularization of this discipline, to a change in its image and increased accessibility. The aim of the article is to show the development of tennis in Warsaw. The article uses statistical data from the Statistical Office in Warsaw and data concerning the organization of tennis tournaments in the city.

Key words: physical activity, sport, tennis, recreational space

Zalecany sposób cytowania / Cite as: Fuhrmann M., 2020, Tenis ziemny w przestrzeni Warszawy, Prace i Studia Geograficzne, 65.3, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, 83-92

Wpłynęło: 13.01.2020
Zaakceptowano: 08.04.2020

Pobierz cały tekst w pdf / Get full text (pdf format)

Posted in Artykuły, FUHRMANN Magdalena, Tom 65 zeszyt 3 and tagged , , , , , , .