T. 63.1, s. 9-18

w Białej Podlaskiej;
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Zakład Geoekologii
e-mail: a.richling@uw.edu.pl

Zarys treści: Artykuł poświęcony jest omówieniu podstawowych zasady regionalizacji ze szczególnym uwzględnieniem problemów, które mimo wprowadzenia nowoczesnych technik nadal budzą wątpliwości lub nie są jednoznacznie rozumiane.

Słowa kluczowe: regionalizacja fizycznogeograficzna, założenia teoretyczne, metodyka

Abstract: The article contains a discussion of the basic principles of regionalization with particular emphasis on problems that despite the introduction of modern techniques still raise and are not clearly understood.

Keywords: physico-geographical regionalization, theoretical assumptions, methodology

Zalecany sposób cytowania: Richling A., 2018, Regionalizacja – wybrane zagadnienia, Prace i Studia Geograficzne, 63.1, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, 9-18.

Wpłynęło: 25.01.2018
Zaakceptowano: 27.02.2018

Pobierz cały tekst w pdf / Get full text (pdf format)

Posted in RICHLING Andrzej, Tom 63 zeszyt 1 and tagged , , , , , .