The institutional efficiency of public administration in the context of attracting investors – the case of Garwolin Economic Activity Zone

Magdalena CYBULSKA
Uniwersytet Warszawski Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Katedra Geografii Miast i Planowania Przestrzennego
e-mail: magdalena_cybulska@student.uw.edu.pl

Zarys treści: Problematyka artykułu dotyczy sprawności instytucjonalnej w ramach procesu pozyskiwania inwestorów do Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Pomimo że oferta inwestycyjna w Garwolinie spełniała teoretyczne warunki atrakcyjności inwestycyjnej, władze lokalne zmagały się z problem pozyskania inwestorów do części strefy objętej zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Przeprowadzone badanie ukazało, że w Garwolinie obok sprawnych działań władz lokalnych jednocześnie zaistniały aspekty mogące negatywnie rzutować na proces pozyskiwania inwestorów.

Słowa kluczowe: sprawność instytucjonalna, inwestor, lokalizacja, współpraca, strefa aktywności gospodarczej

Abstract: The main subject of this article is the institutional efficiency in terms of attracting investments to Garwolin Economic Activity Zone. Despite the fact that the investment offer in Garwolin met the theoretical conditions determining attractiveness, the local authorities struggled with attracting investors to the part of the zone covered by the provisions of the local spatial development plan. The study showed that in Garwolin, apart from the efficient actions of local authorities, there were simultaneously aspects that could negatively affect the process of attracting investors.

Key words: institutional efficiency, investor, localization, cooperation, economic activity zone

Zalecany sposób cytowania/ Cite as: Cybulska M., 2019, Sprawność instytucjonalna administracji publicznej w kontekście pozyskiwania inwestorów – studium przypadku Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, Prace i Studia Geograficzne, 64.2, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, 69-83.

Wpłynęło: 10.04.2018
Zaakceptowano: 08.05.2019

Pobierz cały tekst w pdf / Get full text (pdf format)

Posted in CYBULSKA Magdalena, Tom 64 zeszyt 2 and tagged , , , , , , , , , .