Visibility of the Palace of Culture and Science in an urban composition of Warsaw (stroller’s perspective)

Bartosz BARAŃSKI
Uniwersytet Warszawski, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
e-mail: bbaranski@student.uw.edu.pl

Zarys treści: Artykuł poświęcony jest kwestii widoczności Pałacu Kultury i Nauki w kompozycji urbanistycznej Warszawy z perspektywy przechodnia. Przedstawione są w nim wyniki inwentaryzacji naziemnych punktów widokowych na ten budynek. Identyfikowane były one z perspektywy przechodnia podczas spacerów o charakterze badawczym na terenie wszystkich warszawskich dzielnic.

Abstract: The article concerns the visibility of the Palace of Culture and Science in an urban composition of Warsaw from the stroller’s perspective. It shows the results of the identification of ground viewpoints for this building. They were identifying during research walks in all districts in Warsaw.

Słowa kluczowe: Pałac Kultury i Nauki, punkt widokowy, kompozycja urbanistyczna, Warszawa

Key words: Palace of Culture and Science, viewpoint, urban composition, Warsaw

Zalecany sposób cytowania: Barański B., 2018, Widoczność Pałacu Kultury i Nauki w kompozycji urbanistycznej Warszawy (perspektywa przechodnia), Prace i Studia Geograficzne, 63.4, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, 67-82.

Wpłynęło: 24.01.2018
Zaakceptowano: 16.09.2018

Pobierz cały tekst w pdf / Get full text (pdf format)

Posted in BARAŃSKI Bartosz, Tom 63 zeszyt 4 and tagged , , , , , , , .