I Forum Biometeorologii Polskiej – 22 maja 2019

Zakład Geoekologii i Klimatologii IGiPZ PAN w Warszawie, Sekcja Biometeorologii IMGW-PIB i Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW mają przyjemność zaprosić na I Forum Biometeorologii Polskiej, które zaplanowano jako jedno z wydarzeń towarzyszących w pierwszym dniu konferencji UTCI – assessment measure in human bioclimatology – 10 years of applicationpo południu 22 maja 2019 r.

Spotkanie będzie skupione wokół tematyki możliwości praktycznego wykorzystania badań z zakresu biometeorologii człowieka, a tematem przewodnim Forum będą

Warunki pogodowe w Polsce i ich ocena w aspekcie możliwości wystąpienia niekorzystnych zdarzeń zdrowotnych.

Forum ma na celu umożliwienie spotkania osób zaangażowanych w badania nad wpływem czynników atmosferycznych na kondycję i zdrowie Polaków, jak również osób związanych z zarządzaniem kryzysowym i ochroną zdrowia w Polsce.

W trakcie forum planowane są krótkie prezentacje (do 10 minut) dotyczące zagadnień badawczych analizowanych w ośrodkach naukowych. Uczestnicy, którzy chcieliby wygłosić taką prezentację proszenie są o przesłanie deklaracji na adres joanna.wieczorek@imgw.pl.

Uczestnicy Forum wezmą też udziału w dyskusji naukowej dotyczącej m.in. następujących zagadnień

  • Czy Polacy „czują” swój klimat?
  • Czy populacja jest narażona na choroby klimatozależne?
  • Czy dobrze definiujemy progi zagrożeń sprzyjające występowaniu negatywnych zdarzeń zdrowotnych?
  • Jak zapewnić interdyscyplinarność badań z dziedziny meteoropatologii?
  • Czy istnieje temat badawczy z zakresu biometeorologii, który mógłby być realizowany przez kilka ośrodków w ramach projektu naukowego?

Zgłoszenia udziału w Forum przyjmowane są do 30 kwietnia 2019 r.

Strona internetowa forum (link)

Profil na Facebooku 

 

Posted in ARCHIWUM WIADOMOŚCI.