Zaproszenie na debatę „Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka” – 22 listopada 2019

W ostatnich latach tempo zmian klimatycznych wzrosło tak bardzo, że klimatolodzy mówią wprost o wyraźnym i aktualnym zagrożeniu dla cywilizacji. Skutki globalnego ocieplenia godzą w nasze podstawowe prawa: kurczą się zasoby żywności, wymierają gatunki i ich ekosystemy, a wielu ludzi staje w obliczu przymusowej migracji.

Dotychczasowe działania przywódców, korporacji i organizacji międzynarodowych okazały się niewystarczające i nieproporcjonalne do skali problemu. Dla wielu polityków zagrożenie zdrowia i życia ludzi spowodowane zmianą klimatu wciąż pozostaje kwestią marginalną.

Co nam przeszkadza skutecznie działać? Jakie zmiany w światowej gospodarce są konieczne, by nie dopuścić do dalszego wzrostu temperatury? Jak należałoby przebudować międzynarodowy system praw człowieka, aby chronił nas przed skutkami zmiany klimatu?

Parlament Europejski. Biuro w Polsce zaprasza na debatę „Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka”, która odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godz. 10:00. W budynku Ogrodu Botanicznego UW, przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie
Wstęp wolny (wymagana rejestracja)

Program i rejestracja : https://bit.ly/32ScpeC

Posted in ARCHIWUM WIADOMOŚCI.