My w mediach

Polak potrafi: Dyplomy do Warszawy. Jednym z gości w Radiu dla Ciebie był Laureat Dyplomu dla Warszawy Bartosz Barański z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę „Dominanta i tonika w kompozycji miejskiej Warszawy na przykładzie Pałacu Kultury i Nauki. Przestrzenne rozważania na tle analogii muzycznych” przygotowaną pod kierunkiem dr. Mikołaja Madurowicza. http://www.rdc.pl/podcast/polak-potrafi-dyplomy-dla-warszawy-2/

 
Woda i powietrze – dwa żywioły w jednym… programie telewizyjnym. Doktor Jarosław Suchożebrski z Zakładu Hydrologii i Krzysztof Piasecki, reprezentujący stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz, ale też Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW, byli gośćmi porannego programu Dzień Dobry Polsko. Tematem rozmowy były niebezpieczne zjawiska pogodowe: burze, wichury i huragany oraz zagrożenia z nich wynikające (link)
 
 
Dziel i rządź – czyli o samorządzie w Polsce. Rozmowa z prof. Pawłem Swianiewiczem

 

Pomysły na wyłączenie Warszawy z województwa mazowieckiego. Prof. Paweł Swianiewicz był gościem Pawła Sulika

 

Geografowie, archeolodzy, historycy, biolodzy, a nawet specjaliści z zakresu turystyki stosują obecnie zaawansowane narzędzia GIS, czyli Systemu Informacji Geograficznej. O ich wykorzystaniu dyskutowali 10-12 grudnia naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Woda życia – dr Aneta Afelt

 

Konflikt zamiast współpracy-  prof. Paweł  Swianiewicz

 

Czy szykuje się rewolucja samorządowa? Rozmowa z  prof. Pawłem Swianiewiczem w Radio TOK FM

 

Ekspert hydrolog: mamy suszę. Upalne lato doprowadziło do suszy. – Mamy do czynienia z suszą glebową i, sadząc po stanie Wisły, mamy suszą hydrologiczną – powiedziała na antenie TVP Info dr Aneta Afelt z Zakładu Hydrologii z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.

 

Dr Magdalena M. Fuhrmann została poproszona o komentarz do Raportu dotyczącego korków w Warszawie przed i po zamknięciu Mostu Łazienkowskiego przygotowanego przez AutoMapa. Zachęcamy do zapoznania się z raportem.

 

Dr Maciej Lenartowicz 21 marca 2015 r. został zaproszony do udziału w audycji w Polskim Radiu 24, która była poświęcona obchodom “Światowego Dnia Wody”.W rozmowie radiowej uczestniczyła równiez  Marianna Sasim z IMGW.  Poruszana była tematyka odnośnie m.in. zasobów wody, deficytu wody, powodzi, jakości wody dostępnej w sieci wodociągowej.

 

Mordor na Domaniewskiej. Jedyna taka dzielnica w Polsce- Przede wszystkim Mordor oddaje tutaj specyfikę tego miejsca jeśli chodzi o zatłoczenie, o korki i o problemy w komunikacji – mówi dr Magdalena Fuhrmann z Zakładu Geografii Miast i Organizacji Przestrzennej Uniwersytetu Warszawskiego – Z drugiej strony Mordor jest określeniem obrazującym, jak wygląda życie szeregowego pracownika takiej korporacji, które najczęściej opisywane jest jako trudne, ciężkie, związane z wieloma wymogami i zasadami – dodaje.

 

Jak sobie radzą samorządy, gdy kołdra finansowa coraz krótsza? Oraz co zrobić z janosikowym? Zapraszamy na debatę „Wybory 2014” w TVP Regionalnej!

 

Samorządowcy z regionu świętokrzyskiego i goście z Białorusi, Gruzji i Mołdawii wezmą udział w dwudniowej konferencji “Doświadczenia transformacyjne a polityka zagraniczna Polski”. Spotkanie organizowane jest przez kielecki oddział Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Naszym gościem był prof. Paweł Swianiewicz, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i społeczny doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

Rozmowa z prof. Pawłem Swianiewiczem. Organizatorem Forum było Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.