Wydział w rankingach

Najlepsza Geografia w Polsce i najlepsza Gospodarka Przestrzenna w Warszawie!

WGSR UW w rankingu kierunków studiów tygodnika “Perspektywy”

Po raz kolejny studia na kierunku Geografia prowadzone przez przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW zostały ulokowane na I miejscu w Rankingu Perspektyw (ranking studiów na kierunku Geografia, grupa kierunków przyrodniczych). Tuż za nami uplasował się Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Geografii i Geologii) oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych).

Zobacz wyniki rankingu kierunku Geografia (link)

Na wysokim II miejscu w Polsce (i I w Warszawie!) w rankingu studiów na kierunku Gospodarka Przestrzenna (grupa kierunków społecznych) uplasowała się Gospodarka Przestrzenna prowadzona na naszym Wydziale.

Zobacz wyniki rankingu kierunku Gospodarka Przestrzenna (kierunki społeczne) (link)

Dziękujemy wszystkim pracownikom i studentom naszego Wydziału! To dzięki Wam trzymamy ciągle najwyższy poziom!

Geografia na WGSR UW w kierunkowym rankingu QS

16 kierunków studiów prowadzonych na UW zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji QS World University Ranking by Subject. Na miejscach 151-200 wśród kierunków studiów znalazła się geografia.

Quacquarelli Symmonds World University Ranking (QS) jest jednym z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie. Zestawienie bierze pod uwagę, m.in. opinie na temat uczelni w świecie akademickim oraz wśród pracodawców, cytowalność i wpływ badań.

Autorzy rankingu ocenili ponad 4,4 tys. uczelni, spośród których do zestawienia zakwalifikowało się ponad 3,3 tys. uniwersytetów. Ostatecznie w rankingu kierunkowym zostało uwzględnionych 1117 instytucji. Pod uwagę wzięto 46 programów studiów. Czytaj więcej