T. 65.2, s. 21-32

Emergence of socio-economic geography and spatial management as a scientific discipline in the new classification of science in Poland

Tadeusz STRYJAKIEWICZ
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej
i Gospodarki Przestrzennej
e-mail: tadek@amu.edu.pl
ORCID: 0000-0002-3740-7301

Zarys treści: Celem artykułu jest przedstawienie chronologii działań, które doprowadziły do wydzielenia dyscypliny „geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna” w nowej klasyfikacji nauki w Polsce, obowiązującej od 2018 r. Prezentowane są w nim również pozytywne i negatywne konsekwencje wynikające z wprowadzenia w życie tej klasyfikacji.

Słowa kluczowe: geografia społeczno-ekonomiczna, gospodarka przestrzenna, klasyfikacja nauki, Polska

Abstract: The aim of the article is to present the chronology of activities that led to the emergence of the discipline “socio-economic geography and spatial management” in the new classification of science in Poland which is in force since 2018. It also presents positive and negative consequences of implementing this classification.

Keywords: socio-economic geography, spatial management, classification of science, Poland

Zalecany sposób cytowania / Cite as: Stryjakiewicz T., 2020, Kształtowanie się geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej jako dyscypliny naukowej w nowej klasyfikacji nauki w Polsce, Prace i Studia Geograficzne, 65.2, Wydział Geografii i Studiów
Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, 21–32.

Wpłynęło: 27.01.2020
Zaakceptowano: 20.03.2020

Pobierz cały tekst w pdf / Get full text (pdf format)

Posted in Artykuły, STRYJAKIEWICZ Tadeusz, Tom 65 zeszyt 2 and tagged , , , , , , , .