Noc Badaczy

Pod koniec września w wielu krajach Unii Europejskiej organizowana jest Europejska Noc Badaczy. Podczas tej inicjatywy organizowane są wydarzenia, których zadaniem jest popularyzacja nauki i zgłębianie jej tajników.

Na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Europejskiej Nocy Badaczy we wrześniu odbywa się Geoinformatyczna Noc Badaczy.  Uczestnicy podczas jednodniowej sesji edukacyjnej mają możliwość wysłuchania prelekcji, obejrzenia pokazu lub wzięcia udziału w praktycznych warsztatach w laboratorium komputerowym.  Szczegóły poniżej.

Edycja 2020 – 30 września 2020 r.

30 września 2020 roku, w godz. 17:00-19:00, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW zorganizował IV edycję Geoinformatycznej Noc Badaczy. Wydarzenie odbyło się w formule on-line.

Program

  • Systemy satelitarne w monitoringu środowiska – prof. UW dr hab. Bogdan Zagajewski.
  • Jak rozpoznać roślinę z wysokości?  – dr Anna Jarocińska.
  • Jak wpływają turyści na stan muraw tatrzańskich? – dr Marlena Kycko.
  • Jaka mapa jest bardziej użyteczna: papierowa czy cyfrowa? – mgr Katarzyna Słomska-Przech.
  • Tyle dzieje się na świecie… – infografika, czyli wizualizacja informacji – dr Jolanta Korycka-Skorupa.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są zamieszczone na stronie Katedry Geomatyki, Kartografii i Teledetekcji: link.

Edycja 2019 – 27 września 2019 r.

27 września 2019 roku, w godz. 15:30-19:00, na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW odbyła się trzecia Geoinformatyczna Noc Badaczy. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie Katedry Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji.

Program wydarzenia

Edycja 2018 – 28 września 2018 r.

28 września 2018 roku, w godz. 15:30-19:00, na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW po raz drugi odbyła się Geoinformatyczna Noc Badaczy.

Program wydarzenia

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej na stronie Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji.

Kolejne wydarzenie z tej serii odbędzie się w przyszłym roku!

Edycja 2017 – 29 września 2017 r.