Aktywności i wydarzenia


ERASMUS DAYS 2021
 
W dniach 14 i 15 października 2021 r. na UW odbędzie się wydarzenie Erasmus Days 2021– święto mobilności związanej z programem ERASMUS+, obchodzone na całym świecie.
 • Podczas spotkań online uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie są możliwości wyjazdu na stypendium zagraniczne oraz poznać partnerów Uniwersytetu Warszawskiego z Sojuszu 4EU+ Alliance.
 • Doświadczeniami i wrażeniami z wyjazdów w ramach programu Erasmus podzielą się studentki i studenci UW.
 • Na pytania odpowiedzą ekspertki i eksperci z Biura Współpracy z Zagranicą UW lub uczelni wchodzących w skład Sojuszu 4EU+.

Spotkanie jest przeznaczone dla studentek i studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, a także dla studentów z zagranicy, uczących się na pełnych studiach na UW.

Organizatorzy: Biuro Współpracy z Zagranicą UW, Biuro Promocji UW, ESN UW, uczelnie Sojuszu 4EU+.
Program wydarzenia oraz dalsze szczegółowe informacje są dostępne w komunikacie Biura Współpracy z Zagranicą UW: link.

Erasmus Student Network UW poszukuje studentów, którzy w semestrze zimowym 2021/2022 chcieliby wesprzeć zagranicznych studentów na UW, pełniąc funkcję mentora. Szczegóły, wraz z formularzem zgłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej ESN UW: link.


ROK AKADEMICKI 2020/2021


Erasmus Student Network UW Warsaw rekrutuje studentów, którzy chcą włączyć się w działania prowadzone przez stowarzyszenie. Jednym z takich działań jest wspieranie studentów zagranicznych podczas ich studiów na Uniwersytecie Warszawskim.  Nabór trwa do 31 marca 2021 r.  Szczegóły na stronie ESN UW:  Link


Welcome Point UW zaprasza studentów zagranicznych na szkolenie Emotions management in epidemic and post-epidemic world. Szkolenie odbędzie się  w formie zdalnej w dniach 10-11 grudnia 2020 roku.  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Welcome Point: link do szkolenia. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Welcome Point UW zaprasza studentów zagranicznych na  dwudniowe szkolenie  Career planning. Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej w dniach 16-17 grudnia 2020 roku w godz. 10.00-13.30.  Szkolenie poprowadzi dr Joanna Jasińska. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Welcome Point: link do szkolenia. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Welcome Point UW wraz z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu zaprasza zagranicznych studentów i studenki na cykl warsztatów dotyczących promocji i komunikacji w środowisku wielokulturowym. W zajęciach mogą wziąć udział studenci zagraniczni 4 ostatnich semestrów studiów.  Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów.

 •  Zapisy: do 31 stycznia 2021 11:59 pm (23:59, CET): Link to the form.
 • Wybrani uczestnicy wezmą udział w zdalnych wywiadach, mających na celu zapoznanie się oraz prezentację szczegółowych informacji o projekcie.
 • Pytania należy kierować pod adres: welcome.event@uw.edu.pl
  W przypadku niemożności uczestnictwa w zajęciach zaplanownych na środy, Welcome Point prosi o kontakt.
 • Szczegółowe informacje o cyklu szkoleń Welcome Point UW zamieszcza na swoich stronach: LINK

NOWOŚĆ! Welcome Point UW zaprasza zagranicznych studentów goszczących na Uniwersytecie Warszawskim na szkolenie ‘Mindfulness in academic and everyday life’ LINK
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, czym jest uważność i jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Uczestnicy dowiedzą się także, jakie korzyści płyną z wprowadzenia uważności na studiach i w pracy.

 • Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej w  dniach 15-16 lutego 2021 r, w godz. 11:00 – 14:30 pm.
  Uczestnicy są zobligowani do wzięcia udziału w obydwu dniach szkolenia.
 • Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Welcome Point: http://welcome.uw.edu.pl/mindfulness-in-academic-and-everyday-life-workshops-for-international-students/ oraz w serwisie Fb:  https://www.facebook.com/events/3985763401517058/
 • Termin końcowy zapisów: 5 lutego 2021 r.  Formularz rejestracyjny znajduje się pod linkiem:  https://forms.gle/VDabSbp2LHK38Y21A
 • Ważna informacja:  Pierwotnie szkolenie było planowane na styczeń;  osoby które zgłosiły się wówczas, są proszone o ponowne wypełnienie formularza.

NOWOŚĆ! New Erasmus+ App Launch Event

 • Komisja Europejska informuje o uruchomieniu nowej aplikacji Erasmus+ App.:  https://ec.europa.eu/education/events/new-erasmus-app-launch_en
 • Aplikacja jst jednym z produktów przygotowanych przez  European Student Card Initiative i stanowi znaczący wkład do utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacyjnego do roku 2025.  Aplikację można pobrać ze stron  Apple and Google App jak również ze strony: https://erasmusapp.eu.
 • Termin spotkania promocyjnego,  poświęconego nowej aplikacji: 28 stycznia 2021 r. w godz. 14.00-15.30 Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=hNcSQsg31GY&feature=youtu.be