Aktywności i wydarzenia


Komunikat

Uniwersytet w Leon, Hiszpania, organizuje w dniach 4-6 kwietnia 2022 roku, w formie on-line, dni otwarte i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do wzięcia w nich udziału. Przypominamy, iż nasz Wydział ma podpisaną umowę o wymianie studenckiej w programie Erasmus, co daje możliwość naszym studentom podjęcia zagranicznych studiów cześciowych na tej uczelni.

We believe that this will allow us to open our doors to more students, regardless of where they live, and t. Program wydarzenia jest dostępny pod adresem  https://puertasabiertas.unileon.es

Uczestnicy są proszeni o zarejestrowanie się pod adresem: https://puertasabiertas.unileon.es.

 


ERASMUS DAYS 2021
W dniach 14 i 15 października 2021 r. na UW odbędzie się wydarzenie Erasmus Days 2021– święto mobilności związanej z programem ERASMUS+, obchodzone na całym świecie.
 • Podczas spotkań online uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie są możliwości wyjazdu na stypendium zagraniczne oraz poznać partnerów Uniwersytetu Warszawskiego z Sojuszu 4EU+ Alliance.
 • Doświadczeniami i wrażeniami z wyjazdów w ramach programu Erasmus podzielą się studentki i studenci UW.
 • Na pytania odpowiedzą ekspertki i eksperci z Biura Współpracy z Zagranicą UW lub uczelni wchodzących w skład Sojuszu 4EU+.

Spotkanie jest przeznaczone dla studentek i studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, a także dla studentów z zagranicy, uczących się na pełnych studiach na UW.

Organizatorzy: Biuro Współpracy z Zagranicą UW, Biuro Promocji UW, ESN UW, uczelnie Sojuszu 4EU+.
Program wydarzenia oraz dalsze szczegółowe informacje są dostępne w komunikacie Biura Współpracy z Zagranicą UW: link.

Erasmus Student Network UW poszukuje studentów, którzy w semestrze zimowym 2021/2022 chcieliby wesprzeć zagranicznych studentów na UW, pełniąc funkcję mentora. Szczegóły, wraz z formularzem zgłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej ESN UW: link.


ROK AKADEMICKI 2020/2021


Erasmus Student Network UW Warsaw rekrutuje studentów, którzy chcą włączyć się w działania prowadzone przez stowarzyszenie. Jednym z takich działań jest wspieranie studentów zagranicznych podczas ich studiów na Uniwersytecie Warszawskim.  Nabór trwa do 31 marca 2021 r.  Szczegóły na stronie ESN UW:  Link


Welcome Point UW zaprasza studentów zagranicznych na szkolenie Emotions management in epidemic and post-epidemic world. Szkolenie odbędzie się  w formie zdalnej w dniach 10-11 grudnia 2020 roku.  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Welcome Point: link do szkolenia. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Welcome Point UW zaprasza studentów zagranicznych na  dwudniowe szkolenie  Career planning. Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej w dniach 16-17 grudnia 2020 roku w godz. 10.00-13.30.  Szkolenie poprowadzi dr Joanna Jasińska. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Welcome Point: link do szkolenia. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Welcome Point UW wraz z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu zaprasza zagranicznych studentów i studenki na cykl warsztatów dotyczących promocji i komunikacji w środowisku wielokulturowym. W zajęciach mogą wziąć udział studenci zagraniczni 4 ostatnich semestrów studiów.  Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów.

 •  Zapisy: do 31 stycznia 2021 11:59 pm (23:59, CET): Link to the form.
 • Wybrani uczestnicy wezmą udział w zdalnych wywiadach, mających na celu zapoznanie się oraz prezentację szczegółowych informacji o projekcie.
 • Pytania należy kierować pod adres: welcome.event@uw.edu.pl
  W przypadku niemożności uczestnictwa w zajęciach zaplanownych na środy, Welcome Point prosi o kontakt.
 • Szczegółowe informacje o cyklu szkoleń Welcome Point UW zamieszcza na swoich stronach: LINK

NOWOŚĆ! Welcome Point UW zaprasza zagranicznych studentów goszczących na Uniwersytecie Warszawskim na szkolenie ‘Mindfulness in academic and everyday life’ LINK
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, czym jest uważność i jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Uczestnicy dowiedzą się także, jakie korzyści płyną z wprowadzenia uważności na studiach i w pracy.

 • Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej w  dniach 15-16 lutego 2021 r, w godz. 11:00 – 14:30 pm.
  Uczestnicy są zobligowani do wzięcia udziału w obydwu dniach szkolenia.
 • Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Welcome Point: http://welcome.uw.edu.pl/mindfulness-in-academic-and-everyday-life-workshops-for-international-students/ oraz w serwisie Fb:  https://www.facebook.com/events/3985763401517058/
 • Termin końcowy zapisów: 5 lutego 2021 r.  Formularz rejestracyjny znajduje się pod linkiem:  https://forms.gle/VDabSbp2LHK38Y21A
 • Ważna informacja:  Pierwotnie szkolenie było planowane na styczeń;  osoby które zgłosiły się wówczas, są proszone o ponowne wypełnienie formularza.

NOWOŚĆ! New Erasmus+ App Launch Event

 • Komisja Europejska informuje o uruchomieniu nowej aplikacji Erasmus+ App.:  https://ec.europa.eu/education/events/new-erasmus-app-launch_en
 • Aplikacja jst jednym z produktów przygotowanych przez  European Student Card Initiative i stanowi znaczący wkład do utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacyjnego do roku 2025.  Aplikację można pobrać ze stron  Apple and Google App jak również ze strony: https://erasmusapp.eu.
 • Termin spotkania promocyjnego,  poświęconego nowej aplikacji: 28 stycznia 2021 r. w godz. 14.00-15.30 Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=hNcSQsg31GY&feature=youtu.be