Projekt “Zobaczyć świat oczami geografa. Opracowanie programów kształcenia i organizacja zajęć terenowych i kameralnych dla uczniów realizujących podstawę programową z geografii w szkole podstawowej”

W tym tygodniu nasz Wydział rozpoczyna cykl warsztatów terenowych dla młodzieży, organizowanych w ramach Projektu “Zobaczyć świat oczami geografa. Opracowanie programów kształcenia i organizacja zajęć terenowych i kameralnych dla uczniów realizujących podstawę programową z geografii w szkole podstawowej“.

Warsztaty będą odbywały się w Mazowieckim Ośrodku Geograficznym  w Murzynowie i będą obejmowały zajęcia terenowe i kameralne pod hasłem: PRZYRODA – CZŁOWIEK – GOSPODARKA – w poszukiwaniu zrównoważonego rozwoju. W zajęciach wezmą udział grupy uczniów z 10 szkół, które w drodze konkursowej zakwalifikowały się do udziału w Projekcie. W pierwszych warsztatach, które odbędą się w dniach 8-10 maja wezmą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie. Relację z warsztatów zamieścimy niebawem; zapraszamy także do zapoznania się z założeniami Projektu na naszej stronie internetowej: Projekt “Zobaczyć świat oczami geografa …” (link) Kolejne trzy warsztaty odbędą się w maju i w czerwcu, dwa – na jesieni, a kolejne cztery wiosną przyszłego roku.