Oferta stypendium w projekcie naukowym

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje studenta lub studentki studiów magisterskich do projektu pt.: „Instytucje i współrządzenie lokalne a zmiany zagospodarowania terenu – badanie porównawcze wybranych krajów europejskich”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 15.

Wymagania:

  1. Studiowanie na studiach II stopnia (lub na co najmniej czwartym roku jednolitych studiów magisterskich) z zakresu ekonomii, socjologii, prawa i administracji, politologii, gospodarki przestrzennej lub geografii.
  2. Znajomość tematyki związanej z projektem (polityka przestrzenna, zarządzanie zasobami, zrównoważony rozwój terytorialny, geograficzne systemy informacji przestrzennej).
  3. Znajomość technik analiz jakościowych i ilościowych (mile widziana biegła znajomość Excel, a także programów statystycznych SPSS lub Stata).
  4. Dobra znajomość języka angielskiego.
  5. Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu badań terenowych (zwłaszcza wywiady kwestionariuszowe i wywiady pogłębione).
  6. Mile widziane doświadczenie w pracy badawczej z zakresu polityki lokalnej, finansów publicznych lub rozwoju lokalnego potwierdzona publikacjami w punktowanych czasopismach z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  7. Kandydat musi spełniać warunki określone w regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki, stanowiącym załącznik do Uchwały Rady Narodowego Centrum Nauki nr 96/2016 z dnia 27 października 2016 r.

 

Do zadań stypendysty należało będzie uczestniczenie w zadaniach zespołu, a w szczególności:

  1. Analiza literatury naukowej (polskiej i anglojęzycznej) związanej z tematyką projektu.
  2. Wykonywanie prac organizacyjnych związanych z realizacją projektu.
  3. Zbieranie danych i tworzenie baz danych o sposobach wykorzystania przestrzeni przez samorząd terytorialny, mechanizmach podejmowania decyzji w tym zakresie, przebiegu krajowych i lokalnych debat publicznych dotyczących tego zagadnienia.
  4. Udział w badaniach terenowych.
  5. Udział w seminariach projektowych (raz w miesiącu).
  6. Udział w przygotowaniu raportów i publikacji naukowych.
  7. Udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.

 

Warunki pracy:

Okres realizacji zadań: 33 miesiące od 15 czerwca 2019 r.

Umowa stypendium w wysokości 3 500 zł miesięcznie.

 

Wymagane dokumenty:

  • dokument potwierdzający uczęszczanie na studia II stopnia lub co najmniej na czwarty rok jednolitych studiów magisterskich ,
  • CV (zawierające informacje o doświadczeniach badawczych i publikacjach naukowych oraz uzyskanych nagrodach i wyróżnieniach),
  • list motywacyjny,
  • wskazanie co najmniej jednej osoby, z którą będzie można się kontaktować w celu uzyskania rekomendacji (z podstawowymi danymi kontaktowymi)
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych ( plik RODO_PL: pobrany, wydrukowany, podpisany i zeskanowany dokument z pkt 2 z formularzy związanych
    z nawiązaniem stosunku pracy – link do pobrania dokumentu http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze/   )

 

Zgłoszenia i sposób rekrutacji:

 

Zgłoszenie należy przysłać drogą elektroniczną w formie PDF na adres: k.szmigiel@uw.edu.pl

Lub pocztą tradycyjną (decyduje data wpłynięcia dokumentów na Uniwersytet Warszawski)  na adres:

Dr hab. Katarzyna Szmigiel-Rawska

Zakład Rozwoju i Polityki Lokalnej

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW

Krakowskie Przedmieście 30

00-927 Warszawa

 

Termin składania ofert: 10.06.2019 r., godz. 23:59

 

W pierwszym etapie rekrutacji ocenione zostaną osiągnięcia kandydatów na podstawie przesłanych dokumentów. W drugim etapie komisja może zaprosić wybrane osoby (które najlepiej spełniają wymienione wyżej wymagania) na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Załącznik: Ogłoszenie (plik pdf)