Apel Dziekana WGSR UW do Pracowników

Szanowni Państwo,

4 maja 2020 r. weszło w życie Zarządzenie NR 81 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 30 kwietnia 2020 r. do zarządzenia nr 57 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z 17 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia obowiązku pracy na terenie uczelni w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, w § 1 po pkt 2 dodano pkt 2a:

„kierownik jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego może także udzielać zgody na pracę na miejscu, w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości prowadzenia badań naukowych przez pracowników i doktorantów, a także studentów w zakresie w jakim wykonują pracę badawczą pod kierownictwem opiekunów naukowych, zapewniając warunki bezpieczeństwa uwzględniające aktualny stan zagrożenia dla zdrowia;”

W związku z tym uprzejmie proszę osoby wykonujące pracę badawczą na terenie Wydziału (dotyczy to wyłącznie laboratoriów) i planujące taką pracę do 25 maja 2020 r., o zgłaszanie potrzeby jej wykonywania na terenie WGSR do p. Dyrektor Administracyjnej mgr. Kingi Rucińskiej. Na obecność na WGSR musi wyrazić zgodę Kierownik Jednostki Organizacyjnej (Dziekan). 25 maja br., zgodnie ze słowami JM Rektora, być może: „wrócimy do możliwości uzupełniania zajęć praktycznych i zajęć wymagających fizycznej obecności w pomieszczeniach uniwersytetu”.

Zaznaczam, że możliwość pracy na terenie Wydziału dotyczy wyłącznie niezbędnej pracy badawczej niemożliwej do wykonywania zdalnie. Praca na miejscu może być wykonywana, zgodnie z zarządzeniem Rektora: „jeżeli to jest potrzebne dla utrzymania ciągłości badań naukowych”.  Praca wymaga zgody każdej osoby, a więc musi być dobrowolna.

Złagodzenie reżimu sanitarnego nie dotyczy pracy dydaktycznej, np. zdalnego nauczania z terenu UW.

Przedłużony zostaje dotychczasowy tryb dostępu do budynków Wydziału.

Zwracam się do Państwa z prośbą o powściągliwość w przychodzeniu na Wydział. Proszę niepotrzebnie nie narażać siebie i innych. Dbajmy o własne i wspólne bezpieczeństwo.

Prof. dr hab. Maciej Jedrusik

Dziekan WGSR