Zmarł Prof. dr hab. Michał Chilczuk

Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że  w dniu 28 sierpnia 2020 roku zmarł w Warszawie przeżywszy 94 lata prof. dr hab. Michał Chilczuk, specjalista w zakresie planowania regionalnego, związany z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, wicedyrektor Instytutu Geografii PAN w latach 60-tych XX wieku, autor wielu publikacji książkowych i artykułów o tematyce zawodowej.
Pułkownik Wojska Polskiego (w stanie spoczynku), żołnierz frontowy walk o niepodległość Polski  w okresie II wojny światowej, uhonorowany wieloma odznaczeniami bojowymi.

W imieniu Rady Wydziału i całej uniwersyteckiej społeczności geograficznej składam wyrazy żalu i szczere kondolencje rodzinie i wszystkim geografom.

prof. dr hab. Maciej Jędrusik

Dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych

Uniwersytetu Warszawskiego

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w piątek 4 września 2020 roku o godzinie 13.00  w kościele św. Jana z Dukli (nowy kościół), ul. Czerniakowska 2/4, wjazd od ul. Bernardyńskiej,  a następnie odprowadzimy Zmarłego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Czerniakowskim (Sadyba).