Zmarł dr hab. Wiktor Osuch, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że 29 stycznia 2021 r. zmarł dr hab. Wiktor Osuch, prof. UP – nauczyciel i badacz, absolwent studiów geograficznych w Instytucie Geografii oraz wieloletni, ceniony Pracownik tego Instytutu. Odszedł Człowiek niezwykle pracowity, który w trakcie pracy zawodowej potrafił pogodzić wiele funkcji – wieloletniego Prodziekana Wydziału Geograficzno-Biologicznego, Wicedyrektora Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zaangażowany w działalność na polu dydaktycznym, m. in. Opiekun Naukowy Studenckiego Koła Naukowego Geografów UP, a także Przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej oraz na niwie naukowej: Zastępca Przewodniczącego Rady Dyscypliny Geografia Społeczno-Ekonomiczna i Gospodarka Przestrzenna, członek Senackiej Komisji ds. Kształcenia.

W imieniu Rady Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego i całej uniwersyteckiej społeczności geograficznej składam wyrazy żalu i szczere kondolencje Rodzinie Zmarłego i wszystkim geografom.

prof. dr hab. Maciej Jędrusik
Dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW