Program MOST rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2021/2022

Czy są tutaj przyszli MOST-owicze? 🙂 Bo właśnie ruszyła – i potrwa do 10 września – rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2021/2022, więc nie czekajcie, a działajcie!

Poniżej najważniejsze informacje:

1) aby wziąć udział w rekrutacji, należy założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów https://irkmost.amu.edu.pl

2) w Systemie znajdziecie ofertę kierunków – śmiało korzystajcie z najróżniejszych filtrów – możliwe jest wyszukiwanie według klucza nazwy kierunku, stopnia studiów, Uczelni i wielu innych

3) po założeniu konta, wybraniu kierunku (kierunków), system wygeneruje dla Was podanie (wniosek), który należy wydrukować i podpisać

4) i teraz – bardzo ważna informacja! – z racji, że każda Uczelnia w odmienny sposób zorganizowała swoje funkcjonowanie w dobie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, prosimy zapoznać się z wytycznymi, które zostały przyjęte. W tym celu skontaktujcie się z Koordynatorem Programu z Waszej uczelni. Tutaj znajdziecie dane kontaktowe do poszczególnych Osób: http://most.amu.edu.pl/…/program-most/kim-sa-koordynatorzy

W ten sposób dowiecie się, jak dostarczyć podanie (na przykład przesłać skan mejlowo, umieścić je w skrzynce podawczej, dostarczyć osobiście itp.). I pamiętajcie, Uniwersytecka Komisja Kształcenia jest organem prowadzącym Program MOST – w jej imieniu odpowiadamy na Wasze pytania dotyczące kwestii regulaminowych, technicznych pomagamy rozwiązywać problematyczne kwestie, doradzamy. Jednak chcecie wyjechać na jedną konkretną Uczelnię i także jednej konkretnej Uczelni jesteście Studentami. A więc pytania dotyczące organizacji kształcenia, różnic programowych, obiegu dokumentów i inne, kierujcie zawsze do Koordynatorów Uczelnianych.

5) i ostatnia kwestia, ale szalenia ważna Wyniki rekrutacji poznacie 20 września – będą one oczywiście dostępne na Waszych kontach w Systemie IRK MOST.

Zapraszamy serdecznie do udziału w Programie oraz oczywiście odwiedzenia strony www.most.amu.edu.pl. Znajdziecie tam ogrom informacji dotyczących tego, kto może wyjechać na MOST, jakie są etapy rekrutacji czy kryteria kwalifikacji. Trzymajcie się zdrowo! Pozdrawiamy Was serdecznie!

Biuro UKK