Zmarł prof. dr hab. Leszek Starkel

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nestora polskiej geomorfologii prof. dr. hab. Leszka Starkla, wybitnego paleogeografa czwartorzędu i paleohydrologa.

Żegnamy Autora wielu publikacji naukowych, członka rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk, członka czynnego Polskiej Akademii Umiejętności, członka honorowego International Association of Geomorphologists, International Union for Quaternary Research, Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich, Polskiego Towarzystwa Geograficznego odznaczonego medalem Royal Geographical Society.

Profesor był Nauczycielem i Wychowawcą wielu pokoleń geografów fizycznych. W imieniu Rady Wydziału i całej uniwersyteckiej społeczności geograficznej składamy serdeczne kondolencje Rodzinie Zmarłego, jak i wszystkim geografom.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 16 listopada o godz. 12:20 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie