Mini-granty 4EU+ na Uniwersytecie Karola w Pradze: otwarty nabór

Uniwersytet Karola ogłosił nabór dla zespołów naukowych 4EU+ opracowujących projekty w ramach wszystkich flagowych programów:

Flagship 1: Zdrowie i zmiany demograficzne w środowisku miejskim

Flagship 2: Europa w zmieniającym się świecie: Zrozumienie i zaangażowanie społeczeństw, gospodarek, kultur i języków

Flagship 3: Przekształcanie nauki i społeczeństwa poprzez rozwój informacji, obliczeń i komunikacji

Flagship 4: Bioróżnorodność i zrównoważony rozwój

Nabór na projekty dotyczy głównie wspierania współpracy badawczej, jednak składane wnioski mogą obejmować również działania badawczo-edukacyjne lub edukacyjne.

Zgłaszane projekty muszą spełniać następujące warunki:

• Wnioskodawca musi być pracownikiem Uniwersytetu Karola,
  • Oprócz Uniwersytetu Karola, Projekt musi obejmować co najmniej dwie członkowskie uniwersytety sojuszu 4EU+: Uniwersytet Warszawski (Polska), Uniwersytet w Heidelbergu (Niemcy), Uniwersytet Sorboński (Francja), Uniwersytet w Kopenhadze (Dania), Uniwersytet w Mediolanie (Włochy). Możliwe jest dodanie dodatkowego partnera spoza sojuszu 4EU+, według zasady: na trzech partnerów Sojuszu można dodać jednego dodatkowego partnera spoza Sojuszu.
  • Działanie musi być zgodne z misją 4EU+ oraz musi być powiązane tematycznie z jednym z programów flagowych 4EU+,
  • Maksymalna kwota, o którą można się ubiegać to 300 000 CZK ( około 55 tys. PLN). Koszty pośrednie nie kwalifikują się do finansowania.

Zgłaszane projekty należy przesłać do 27 lutego 2022 za pośrednictwem formularza na stronie Uniwersytetu Karola: https://ec.cuni.cz/ECEN-104.html

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie marca 2022 roku. Przyznane środki należy rozdysponować do 30 listopada 2022 roku.

Chętni proszeni są o kontakt z Sekcją Wsparcia Inicjatyw Badawczych WGSR lub bezpośrednio z Uniwersytetem Karola: 4euplus@cuni.cz, tel: +420 224 491 578

Więcej informacji: