ENVIROGATE: wyjazdowe warsztaty 4EU+ na temat środowiska i rozwoju

ENVIROGATE to projektu sojuszu 4 EU+, koordynowanego przez Uniwersytet Mediolański, razem z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem w Kopenhadze. W ramach projekty, w czerwcu przyszłego roku, odbędą się kilkudniowe warsztaty dotyczące zagadnień środowiska i rozwoju.

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów studiów licencjackich z dyscypliny nauk przyrodniczych,
społecznych lub ekonomicznych.

Warsztaty będą prowadzone w formie tematycznych warsztatów, które obejmują:

• wprowadzenie do interdyscyplinarności jako podstaw badania środowiska i rozwoju,
  • analizę wyzwań światowego zarządzania środowiskiem i rozwojem,
  • przegląd zagadnień związanych z rolnictwem i problemami społecznymi,
  • innowacje dydaktyczne.

Na warsztatach studenci będą pracować w grupach. Efektami pracy będzie nie tylko zdobyta wiedza, ale również możliwość ukształtowania treści i formuły przyszłego kursu dla siebie oraz innych studentów studiów magisterskich.

Termin i miejsce warsztatów

• 26.06-30.06. 2022, Chiavenna we Włoszech (termin i miejsce mogą ulec niewielkiej
    zmianie)