Kursy online uczelni Sojuszu 4EU+: semestr letni 2021/2022

W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 uczelnie Sojuszu 4EU+ przygotowały bogatą ofertę zajęć on-line dla studentów oraz doktorantów. Poniżej znajdują się przydatne informacje dotyczące terminów oraz katalogi kursów.  Katalogi kursów, informacje na temat harmonogramów zapisów i uruchomienia kursów przez uczelnie 4EU+ dostępne są również na STRONIE SOJUSZU

Uniwersytet Sorboński

Uniwersytet w Mediolanie

Uniwersytet Karola w Pradze

Uniwersytet w Heidelbergu

Ważna informacja dla studentów planujących udział w zajęciach online uczelni Sojuszu 4EU+

Źródło: Uniwersytet Warszawski https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2022/01/kursy-online-uczelni-sojuszu-4eu.pdf

1. Przed rozpoczęciem kursu oferowanego przez uczelnię partnerską Sojuszu, student powinien podpisać w swojej jednostce dokument 4EU+ Learning Agreement w celu ustalenia i zatwierdzenia, który przedmiot przewidziany w planie studiów danego etapu będzie mógł rozliczyć wybranym kursem z oferty 4EU+ (np. OGUN) lub czy wybrany kurs zostanie wskazany jako zajęcia spoza planu studiów.

2. Z ramienia jednostki taki dokument może podpisać koordynator ds. mobilności lub inna osoba wskazana przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej. Kontakt WGSR w sprawach związanych z Sojuszem 4EU+:

Koordynator WGSR ds. współpracy w ramach 4EU+
dr Anna Dudek
tel.: +48 22 5523242
e-mail:  adudek@uw.edu.pl

Koordynator WGSR ds. projektów w ramach 4EU+
mgr Magdalena Sień
tel.: +48 22 55 20 634
e-mail: m.sien@uw.edu.pl

3. Wzór 4EU+ Learning Agreement: pobierz

4. Po ukończeniu wybranego przez siebie kursu student/doktorant powinien zgłosić się z wydanym przez uczelnię partnerską 4EU+ wykazem ocen (transcript of records) lub innym dokumentem (np. certyfikatem), poświadczającym ukończenie kursu, oraz 4EU+ Learning Agreement do swojej jednostki. Na podstawie tych dokumentów, oraz podania złożonego do Kierownika Jednostki Dydaktycznej, przedmiot może zostać wprowadzony do systemu USOS i zostać zaliczony do toku studiów.

5. Przedmioty z oferty uczelni partnerskich Sojuszu 4EU+ będą musiały zostać wprowadzone ręcznie do systemu USOS przez sekretariat/dziekanat ds. studenckich na podstawie wyżej wymienionych dokumentów (tj. wykazu ocen/innego dokumentu poświadczającego osiągnięcia studenta, oraz 4EU+ Learning Agreement).