Egzaminy zdalne na platformie Kampus-egzaminy

Na platformie Kampus-egzaminy uruchomiona została już możliwość zamawiania przestrzeni na zaliczenia i egzaminy w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 (obejmuje również sesję poprawkową).

Za zarezerwowanie terminu na zaliczenie/egzamin pisemny na platformie Kampus-egzaminy oraz kontakt z CKC UW na danym kierunku studiów odpowiedzialny jest „Koordynator ds. egzaminów i zaliczeń w trybie zdalnym” (dalej: Koordynator) powołany przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej. Koordynatorem ds. egzaminów i zaliczeń w trybie zdalnym na kierunku Geografia i kierunku Gospodarka przestrzenna oraz kierunku Studia miejskie został mianowany dr Jarosław Suchożebrski (wyślij e-mail).

Uwaga! Termin egzaminu powinien zostać wcześniej uzgodniony z Dziekanatem WGSR UW.

Egzaminator w celu zarezerwowania miejsca na egzamin/zaliczenie pisemne na platformie Kampus-egzaminy przekazuje Koordynatorowi (wyślij e-mail) następujące informacje:

1. nazwa przedmiotu egzaminacyjnego,
  2. semestr/rok akademicki w którym przedmiot był realizowany (zgodny z informacją w USOS),
  3. kod USOS przedmiotu i numery grup,
  4. preferowany termin egzaminu/zaliczenia: data, godzina, czas trwania. (Koordynator będzie poproszony o wybranie bloku czasowego w formularzu – pozwoli to na rozłożenie obciążenia platformy, ale co za tym idzie nie ma pewności, że dany termin będzie wolny),
  5. przewidywana liczba osób dopuszczonych do egzaminu/zaliczenia,
  6. Egzaminatorzy i inne osoby uprawnione do wprowadzania egzaminu/zaliczenia na platformę – lista: imię+nazwisko, e-mail (tylko w domenie edu.pl).

Koordynator przekazuje do CKC UW informacje o zapotrzebowaniu na zdalne egzaminy i zaliczenia pisemne, wyłącznie te, które mają być realizowane z wykorzystaniem ogólnouniwersyteckiej platformy Kampus-egzaminy. Zgłoszenia przekazywane są za pomocą dedykowanego formularza co najmniej 7 dni roboczych przed terminem danego egzaminu/zaliczenia.

Na podstawie zgłoszenia CKC UW utworzy na platformie miejsca na egzaminy zgodnie z  kolejnością zgłoszeń, w nieprzekraczalnym terminie 3 dni roboczych od wpłynięcia formularza. Informację o utworzeniu przestrzeni egzaminacyjnej CKC UW przekaże drogą mailową Koordynatorowi i wskazanym Egzaminatorom.

Po zgłoszeniu zapotrzebowania otrzymają Państwo pustą przestrzeń kursową. Do Egzaminatora należy wybór sposobu przeprowadzenia egzaminu.  Egzaminatorzy wprowadzają na platformę zadania/testy egzaminacyjne i autoryzują studentów

Zobacz: Niezbędnik egzaminatora

Kontakt z helpdeskiem CKC UW

Uwaga! Zamawianie zajęć prowadzonych na platformie Kampus 2 odbywa się przez formularz dostępny pod adresem: https://kampus-student2.ckc.uw.edu.pl/local/comerequest/request.php (logowanie kontem CAS). Więcej informacji (link)