Zaproszenie na seminarium magisterskie 4EU+: “CONTINUITY AND CONTACT: LANGUAGE AND MATERIAL CULTURE AT THE ROOTS OF EUROPEAN DIVERSITY”

Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Kopenhaski oraz Uniwersytet w Heidelbergu serdecznie zapraszają na seminarium magisterskie pt. “CONTINUITY AND CONTACT: LANGUAGE AND MATERIAL CULTURE AT THE ROOTS OF EUROPEAN DIVERSITY”.

Seminarium koncentruje się na transformacji i rozwoju języków, kultur i społeczności, poprzedzających Europejską epokę nowożytną.

Celem spotkania jest omówienie nowoczesnych metodologii postępowania z materiałem kulturowym, rekonstrukcji językowych w społecznym kontekście oraz nowych podejść identyfikacji wczesnej kultury (pre)historycznej. Metodyka z użyciem cyfrowej humanistyki jest szczególnie mile widziane.

Studenci studiów magisterskich, doktoranci oraz naukowcy mogą przesyłać tematy prezentacji oraz krótki opis prezentacji do 30.04.2022 na adres: 4euplus-cac@slav.uni-heidelberg.de

Zaproszenie na seminarium >>>