Kurs dla studentów: „Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development (UNREAD) | Sojusz 4EU+

„Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development” to międzynarodowy, interdyscyplinarny kurs organizowany przez trzy uczelnie członkowskie 4EU+: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Mediolanie, Uniwersytet Karola, w ramach wspólnej oferty edukacyjnej 4EU+ podczas rok akademicki 2022/2023.

Głównymi tematami zajęć są: siły napędowe zmian urbanistycznych, rozwój inteligentnych miast oraz interdyscyplinarne metodologie badań urbanistycznych. Szczegółowy harmonogram kursu >>>

Kurs powstaje w ramach projektu edukacyjnego, który dotyczy zmian warunków rozwoju miast inteligentnych w Polsce, Włoszech i Czechach w trzech wymiarach: przeszłość (historia), teraźniejszość (prawo) i przyszłość (geografia). Zajęcia poprowadzi interdyscyplinarny zespół historyków, prawników i geografów. Szczególny nacisk kładziony jest na zintegrowane i interdyscyplinarne podejście, który pomoże zrozumieć złożoność nowych ośrodków miejskich, w których rozwój nieruchomości musi współistnieć z ochroną środowiska oraz z historią i dziedzictwem społeczności lokalnej.

Metody oceny i warunki uzyskania zaliczenia: Praca w grupach: przygotowanie eseju i wygłoszenie prezentacji (każda grupa studencka musi składać się z uczestników z różnych uczelni). Eseje zostaną zaprezentowane na konferencji bezpośredniej lub online (do potwierdzenia) (2 dni) na Uniwersytecie Karola w Pradze w kwietniu 2022 roku.

Czas trwania kursu: październik 2022 – kwiecień 2023

Terminy zajęć: środy po południu, od 5 października (13:15-14:45 / 13:15-15:45 / 13:15-16:30).

Język wykładowy: angielski

Liczba godzin dydaktycznych online: 30 (18 godzin wykładów, 12 godzin warsztatów).

Zgłoszenia: Studenci zostaną wybrani na podstawie CV i listu motywacyjnego. Termin nadsyłania dokumentów upływa 25 września 2022 r. CV oraz list motywacyjny należy przesłać jako pojedynczy dokument PDF na adres unread@wpia.uw.edu.pl. Nazwa pliku powinna zawierać imię kandydata (nazwisko_imię.pdf), a temat e-maila powinien brzmieć „UNREAD recruitment”. List motywacyjny powinien wskazywać cele i motywacje studentów do podjęcia kursu. List motywacyjny nie powinien przekraczać 1000 znaków.

Więcej informacji >>>