Wykład otwarty sir Petera Ratcliffe’a dla dla społeczności UW

W dniu 16 marca 2023 r. na Uniwersytet Warszawski przyjeżdża sir Peter Ratcliffe, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny z 2019 roku. Podczas swojej wizyty noblista wygłosi wykład otwarty dla społeczności UW, połączony z sesją Q&A pt. Understanding cellular oxygen sensing mechanisms: adventures of a physician in discovery science.

Głównym organizatorem wizyty sir Petera Ratcliffe’a w Warszawie jest Nobel Prize Outreach w ramach inicjatywy Nobel Prize Inspiration Initiative przy współpracy z AstraZeneca. Jest to międzynarodowy program, dzięki któremu laureaci Nagrody Nobla mogą dzielić się inspirującymi historiami i spostrzeżeniami ze środowiskiem akademickim, a zwłaszcza młodymi badaczami i studentami.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW  (ul. Żwirki i Wigury 101) w Auli A+B w godzinach 13.30–15.00, w języku angielskim (nie jest przewidziane tłumaczenie symultaniczne). Obowiązuje rejestracja na wydarzenie >>