Nabór wniosków dla studentów studiów magisterskich geografii na pobyt krótkoterminowy na uniwersytecie 4EU+ w semestrze zimowym 2023/24.

W ramach programu ”Compatibility of Curricula in Geography” Sojuszu 4EU+ Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW otrzymał środki na 4 stypendia dla studentów studiów magisterskich geografii na pobyt na jednej z uczelni partnerskich 4EU+ (Heidelberg University, Sorbonne Paris, University of Milan) na semestr jesienny 2023/24. Pobyt ten powinien zostać zrealizowany w miesiącach październik-grudzień na jednej z wymienionych uczelni. W tym czasie należy zaliczyć dwa moduły o łącznej wartości do 30 ECTS. Finansowanie w wysokości 1250 EUR zapewnia budżet Sojuszu.

Sojusz 4EU+ otworzył nowe możliwości opracowania dla wspólnej oferty dydaktycznej współpracujących uczelni. W jednostkach geograficznych uniwersytetów opracowano moduły tematyczne. Moduły te umożliwiają poszerzenie i uzupełnienie tematyki geograficznej zawartej w programach WGiSR UW.

Moduły

Na każdym uniwersytecie dostępne są dwa (w Paryżu trzy) moduły 4EU+, co daje w sumie do 30 punktów ECTS, wzajemnie uznawanych przez uczelnie. Kursy oferowane w modułach można zastąpić lub uzupełnić innymi kursami. Obecnie dostępna jest oferta dydaktyczna:

• University of Milan
    • Food Economies
    • Food Industry and Sustainability
  • Sorbonne Paris
    • Environmental changes and human impact: geographical perspectives
    • Social Geography
    • Geography of Migration
  • Heidelberg University
    • Challenging Topics in Urban & Economic Geography
    • Physical Geography

Przegląd modułów jest dostępny tu: Bundles Overview-Fall2023-Visual-4-Stud

Opis kursów jest dostępny tu:  Modules_4EU+Semester_Fall_2023

Dodatkowych informacji udziela dr Anna Dudek.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 16 czerwca br. pocztą elektroniczną na adres adudek@uw.edu.pl (z tematem: Semestr 4EU+), załączając list motywacyjny z wyborem uczelni (najlepiej pierwszym i drugim) oraz krótkie CV.