Zmarła dr hab. Joanna Uscka­-Kowalkowska, prof.  UMK

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że zmarła dr hab. Joanna Uscka­-Kowalkowska, prof.  UMK,  pracownik   badawczo-dydaktyczny,   geograf   i  klimatolog w Katedrze Meteorologii i Klimatologii Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pani Profesor wyróżniała się talentem dydaktycznym, a swoją wiedzę geograficzną, szczególnie z zakresu klimatologii, potrafiła w interesujący sposób przekazać młodzieży. Była nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń studentów, Jej zajęcia były zawsze znakomicie przygotowane i ciekawie przeprowadzone.

Zmarła, dzięki wrodzonej dociekliwości, pracowitości i skrupulatności badawczej osiągnęła bardzo wysoką pozycję naukową, jest rozpoznawalna w Polsce i na świecie, a Jej prace są często cytowane. Choroba i przedwczesna śmierć zakończyły dobrze rozwijającą się karierę naukową.

Będzie nam brakowało naukowca, ale przede wszystkim życzliwej i sympatycznej Koleżanki, która wnosiła do naszego życia pozytywną energię.

W imieniu Rady Wydziału i całej uniwersyteckiej społeczności geograficznej składamy wyrazy żalu i szczere kondolencje Rodzinie Zmarłej i wszystkim geografom.