Możliwość finansowania przez DAAD studenckich podróży grupowych do Niemiec.

BWZ poinformowało, iż istnieje możliwość finansowania przez DAAD studenckich podróży grupowych do Niemiec. Terminy składania dokumentów na dotacje mają miejsce 3 razy do roku:

•  1 listopada na podróże od 1 marca
  • 1 lutego na podróże od 1 czerwca (najbliższy)
  • 1 maja na podróże od 1 września

DAAD zachęca do aplikacji. Podróż może trwać od 10 do 12 dni, a udział w niej wziąć mogą od 10 do 15 studentów/tek wraz z opiekunem akademickim. Wysokość dofinansowania wynosi obecnie 50 euro na dzień podróży dla każdego uczestnika. W podróż muszą być wplanowane dłuższe wizyty (udział w zajęciach, spotkania) na co najmniej dwóch niemieckich uczelniach. Dodatkowo podczas wizyty można w wolnym czasie realizować program turystyczny. Wyjazd tego typu pozwala poszerzyć horyzonty i poznać niemieckie uczelnie.

W dniu 18.01.2024, o godz. 18:00 odbędzie się zdalna sesja informacyjna nt. aplikacji o dotację, podczas której zostaną przedstawione warunki ubiegania się o środki finansowe i będzie możliwość zadania pytań. Link do spotkania informacyjnego: Dotacje na podróże grupowe do Niemiec dla grup studenckich DAAD

Informacje dotyczące składania wniosku oraz wymaganych dokumentów:  Dotacje na podróże grupowe do Niemiec dla grup studenckich – DAAD Polska