Zmarł prof. dr. hab. Mariusz Szymanowski z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana prof. dr. hab. Mariusza Szymanowskiego, cenionego Dyrektora Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odszedł Człowiek niezwykle pracowity, który w trakcie pracy zawodowej potrafił pogodzić pełnione funkcje – Dyrektora Instytutu, senatora Uniwersytetu Wrocławskiego – z działalnością naukową uwieńczoną bogatym dorobkiem publicystycznym oraz pracą w licznych projektach naukowych. Jego pracowitość będziemy stawiać za wzór do naśladowania.

W imieniu Rady Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego i całej uniwersyteckiej społeczności geograficznej składamy wyrazy żalu i szczere kondolencje Rodzinie Zmarłego, jak i wszystkim geografom.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Grabiszyńskim 18 kwietnia (czwartek) o godzinie 13:00.