International 4EU+ Semester in Geography

Ruszył nabór wniosków dla studentów studiów magisterskich geografii na pobyt krótkoterminowy na uniwersytecie 4EU+ w semestrze jesiennym 2024/25.
W ramach programu ”Compatibility of Curricula in Geography” Sojuszu 4EU+ Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW otrzymał środki na 2 stypendia dla studentów studiów magisterskich geografii na pobyt na jednej z uczelni partnerskich 4EU+ (Heidelberg University, Sorbonne Paris, University of Milan, Charles University Prague, University of Copenhagen) na semestr jesienny 2024/25. Pobyt ten powinien zostać zrealizowany w miesiącach październik-grudzień na jednej z wymienionych uczelni. W tym czasie należy zaliczyć moduły o łącznej wartości do 30 ECTS. Moduły te umożliwiają poszerzenie i uzupełnienie tematyki geograficznej zawartej w programach WGiSR UW. Na każdym uniwersytecie dostępne są dwa, trzy lub cztery moduły 4EU+, wzajemnie uznawane przez uczelnie. Kursy oferowane w modułach można zastąpić lub uzupełnić innymi kursami.

Wysokość stypendium zależy od wybranego kraju, ale nie jest niższa niż 1250 EUR.

Przegląd modułów i kursów jest dostępny tu (link)

Dodatkowych informacji udziela dr Anna Dudek.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 9 maja br. pocztą elektroniczną na adres adudek@uw.edu.pl (z tytułem: Semestr 4EU+), załączając list motywacyjny z wyborem uczelni (najlepiej pierwszym i drugim) oraz krótkie CV.