Groby słynnych geografów na Starych Powązkach – bezpłatna wycieczka

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na spacer pt. „Groby słynnych geografów na Starych Powązkach”.

Na Starych Powązkach w Warszawie można odnaleźć groby wielu bardzo znanych akademików. Podczas spaceru odwiedzimy miejsca spoczynku sławnych geografów związanych z Uniwersytetem Warszawskim, m.in. Wacława Nałkowskiego, Jerzego Kondrackiego czy Stanisława Pietkiewicza. Będę to groby słynnych hydrologów, kartografów, geomorfologów, ale także przedstawicieli nauk pokrewnych, tj. geodezji, astronomii i geologii.
Odwiedzimy wspólnie także miejsca upamiętniające rodziny Uruskich i Czetwertyńskich – byłych właścicieli pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie dziś mieści się siedziba Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz grób architekta tej rezydencji Andrzeja Gołońskiego.
Dodatkowo podczas spaceru zwrócimy uwagę na uniwersyteckie zwyczaje pogrzebowe, dzieje uczelnianej geografii w Warszawie oraz wskażemy najciekawsze symbole sztuki cmentarnej.

Kiedy?
19 października (sobota), godz. 11.00 (czas trwania ok. 2 godz.)
Gdzie?
Początek przy bramie św. Honoraty obok kościoła św. Karola Boromeusza (ul. Powązkowska 14).

Przewodnikiem będzie dr Adam Tyszkiewicz (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW)

Udział jest bezpłatny!