Władze Wydziału w kadencji 2024-2028

Dziekan Wydziału

Prof. dr hab. Maciej Jędrusik 

Nr pokoju: 119
Tel.  (22) 5520631

Dyżury:
poniedziałek 10:00-11:00
wtorek 11:00-12:00

e-mail: m.jedrusik@uw.edu.pl

 

Specjalizuje się w geografii regionalnej i geografii turyzmu a szczególnie w badaniu zjawisk i procesów zachodzących na obszarach izolowanych oraz powiązaniach izolacji z globalizacją, przede wszystkim na wyspach. Interesuje się także współczesnymi zjawiskami politycznymi w świecie i ich wpływem na społeczeństwa i gospodarki państw. Szczególnym aspektem zainteresowań geograficznych jest geografia kulinarna.

Prowadził obserwacje i badania terenowe m.in. we Francji, Grecji, na Kubie, w Azji Południowo-Wschodniej, w Etiopii, w Gabonie, na wyspach Oceanu Indyjskiego – Madagaskarze, Malediwach i Maskarenach, na Małych Antylach, w Polinezji i Melanezji. Odwiedził również Stany Zjednoczone, Afrykę Północną, Australię, Nową Zelandię, Chiny, Meksyk, Brazylię, Republikę Południowej Afryki i większość krajów Europy. Opublikował dwie monografie naukowe oraz około 100 oryginalnych artykułów naukowych z zakresu geografii rolnictwa, geografii turyzmu, geografii regionalnej i dydaktyki geografii oraz ponad 50 artykułów popularnonaukowych. Jest autorem lub współautorem 10 podręczników oraz wydawnictw encyklopedycznych. Poza Polską jego prace ukazywały się m.in. w Indiach, Francji, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Tajwanie i na Martynice.
Jest redaktorem naczelnym czasopisma „Miscellanea Geographica – Regional Studies on Development”.

Poza uczeniem studentów jego pasją są podróże, fotografia i kuchnie regionalne. W nielicznych wolnych chwilach lubi czytać dobre kryminały.

 

Prodziekan ds. współpracy i rozwoju

dr Sylwia Dudek-Mańkowska

Nr pokoju: 114
Tel. (22) 5520648
 

Dyżury:
wtorek 12:00-13:00
środa 15:00-16:00

e-mail: s.mankowska@uw.edu.pl

Specjalizuje się w badaniu przemian społecznych w miastach oraz kształtowaniu marek miejskich. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych oraz projektach badawczych, uczestniczka programów, stypendiów i staży naukowych (Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji, Uniwersytet Karola w Pradze, Université Paul Valéry w Montpellier oraz Uniwersytet Wiedeński), laureatka konkursów i nagród (np. wyróżnienie w konkursie miesięcznika “Samorząd Terytorialny” na najlepsze prace doktorskie; laureatka Konkursu Stypendialnego „Nowoczesny Uniwersytet” dla najlepszych młodych doktorów). Autorka licznych ekspertyz z zakresu marketingu terytorialnego, rewitalizacji terenów zdegradowanych w miastach, sektora kreatywnego. Jej pasją jest teatr, ogród oraz  praca z border collie.

 

Prodziekan ds. osobowych

dr hab. Irena Tsermegas, prof. ucz.

Nr pokoju: 208
Tel. (22) 5520653

Dyżury:
czwartek  godz. 10:00- 11:00

e-mail: argiro@uw.edu.pl

Jest geomorfologiem, a jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki naturalnych i antropogenicznych przekształceń rzeźby, w tym szczególnie interesują ją degradacja stoków starasowanych w warunkach śródziemnomorskich, wpływ procesów endogenicznych na współczesne przemiany rzeźby oraz morfologiczne skutki osadnictwa olęderskiego w Dolinie Wisły. Badania terenowe realizowała przede wszystkim na terenie Grecji, której dotyczyła zarówno jej rozprawa doktorska, jak i habilitacyjna, we współpracy z pracownikami Narodowego Uniwersytetu Ateńskiego uczestniczyła w prowadzeniu warsztatów geomorfologicznych i geograficznych w różnych regionach Grecji. Kilkukrotnie odbywała staże naukowe w Atenach i w Salonikach oraz realizowała wspólne badania z dwoma greckimi zespołami badawczymi. Jest autorką ponad 30 publikacji naukowych, a także wielu tekstów w materiałach warsztatów terenowych i kilku artykułów popularyzujących wiedzę geograficzną. Uczestniczyła w wielu konferencjach i seminariach naukowych.

Od wielu lat prowadzi zajęcia dydaktyczne, głównie na kierunku geografia. W okresie tym przygotowała i prowadziła zarówno wykłady, jak i ćwiczenia, a także konwersatoria i ćwiczenia terenowe w sumie z kilkudziesięciu różnych przedmiotów, w większości z zakresu Nauk o Ziemi i środowisku.

Oprócz działalności związanej z pracą na uczelni, jej pasją są tańce greckie, znajomość których przekazuje także innym, prowadząc od kilkudziesięciu lat warsztaty taneczne, a także szydełkowanie i robienie na drutach.

Prodziekan ds. studenckich (Kierownik Jednostki Dydaktycznej)

dr Jolanta Korycka-Skorupa

Nr pokoju: 12
Tel. (22) 5520672
 

Dyżury:
poniedziałek 11:30-13:30
czwartek 9:30-11:30

e-mail: j.skorupa@uw.edu.pl

Dr Jolanta Korycka-Skorupa jest kartografem. Jej zainteresowania naukowe dotyczą wizualizacji kartograficznej. Koncentruje się na tym, jak czytelnie i efektywnie pokazać na mapie informację, która nierzadko jest złożona i wieloaspektowa. Prowadzi badania z użytkownikami, analizując w ten sposób użyteczność map. Od wielu lat prowadzi zajęcia dydaktyczne, popularyzuje geografię i kartografię, bardzo lubi swoją pracę. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem miała okazję dzielić się podczas pobytów naukowych w Norwegii, Hiszpanii, Litwie i Czechach. Z mapą chętnie podróżuje i w ten sposób zaspokaja swoją ciekawość świata.